Tarptautinė žvejo diena

2016 m. birželio mėn. 24 – 26 dienomis Klaipėdoje švęsime Tarptautinę Žvejo dieną. Nuo neatmenamų laikų, kai dauguma Klaipėdos gyventojų buvo žvejai, kurių pagrindinis verslas buvo žvejyba, mieste šurmuliuodavo žuvies mugės. Šiose mugėse žvejai prekiaudavo savo pačių pagauta ir išrūkyta žuvimi, kurios kvapas sužadindavo ne vieno praeivio apetitą. Bėgant metams žvejų mažėjo, tačiau jiems atminti skiriami renginiai Klaipėdoje, o vienas iš jų – Tarptautinė Žvejo diena. Daugeliui klaipėdiečių ši šventė siejasi su šviežia ir rūkyta žuvimi bei visa žuvies produktų produkcija, nes daugelis iš vaikystės prisiminimų atmena, kaip grįžęs tėtis ar senelis iš jūros parnešdavo namo dar jūra kvepiančią žuvį.

Atsižvelgiant į tai šiais metais bus siekiama, kuo plačiau pristatyti žuvininkystės sektorių, kuris jungia visus pamario žvejus, nes jų pagrindinis verslas – žuvininkystė. Šią idėją palaiko ir Klaipėdos miesto savivaldybė, kuri kviečia ir ragina tiek jaunus, tiek senus prisiminti šviežios ir tikros Baltijos jūros žuvies skonį bei tradicinį jos aromatą.

Nedera pamiršti, kad Tarptautinė Žvejo diena tampa tradiciniu vasaros renginiu Lietuvos pajūryje į kurį užsuks ne vienas svečias, kuris išsiveš bent po vieną gražų prisiminimą iš Lietuvos pajūrio. Vieni užsuks čia smagiai praleisti laiko, kiti pristatys naujus savo gaminius ir produkciją, o dar kiti pasisems naujų žinių. Atsižvelgdami į tai pajūrio žvejai šiemet visiems svečiams siūlo pasisemti naujų žinių apie žuvį bei šviežią jos produkciją, kuri ne vienam praeiviui sužadins apetitą, o tikram klaipėdiečiui ir senus vaikystės prisiminimus. Todėl visus norinčius Priekrantės Verslinės ir Rekreacinės Žuvininkystės Asociacija kviečia į susitikimą „Žvejų krantinėje“, Klaipėdos Laivų Remonto teritorijoje, Klaipėdos miesto viešose erdvėse, kur ne tik šauniai praleisite laiką, bet ir turėsite puikią progą pagilinti savo žinias apie žveją, žuvį ir jūrą, o kitiems bus proga prisiminti jaunystę.

Anot Žuvininkystės verslo asocijuotų struktūrų, mes turime gražias ir ilgametes žuvininkystės tradicijas, turime kuo didžiuotis ir puoselėti. Taip pat jos tikisi, kad žvejai prisijungę prie „Augink savo kraštą“ projekto, o prie jų prisijungę Lietuvos ūkininkai, verslininkai kartu augins savo kraštą“. „Augink savo kraštą“ – tai pilietinė iniciatyva, kuria siekiama atkreipti žmonių dėmesį į vietinės gamybos produktus. Visa tai, kas yra užauginama ir pagaminama šalia kiekvieno iš mūsų. Vartodami vietos produktus mes padedame juos auginti. Taip mes tarsi patys tampame šių produktų augintojais. Kartu mes dalyvaujame didžiulėje ekosistemoje, kurios nariai vieni su kitais susiję daugiasluoksniais ryšiais – ekonominiais, socialiniais, kultūriniais. Todėl mes auginame ne tik produktus – auginame bendruomenes, vietinę ekonomiką, tradicijų puoselėtojus, sveikus savo vaikus – t. y. mes auginame visą savo kraštą.

Tarptautinės Žvejo dienos renginiuose miesto gyventojai ir svečiai galės paskanauti gardžios žuvienės bei atrasti rūkytos žuvies aromatus, o ankstyvą rytą ir karštą popietę tiesiai iš žvejų laivelių įsigyti šviežios, ką tik jūroje sugautos žuvies. Tuo pasirūpins Priekrantės verslinės ir rekreacinės žuvininkystės asociacija, bei kitos žuvininkystės verslo asocijuotos struktūros. Prie šio renginio kviečiame prisijungti Lietuvos ūkininkus, verslininkus, amatininkus ir visus geros valios Lietuvos gyventojus.

Su geriausiais linkėjimais Šventės organizatorių vardu, Mindaugas RimeikisPlačiau : http://www.zvejodiena.lt/
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Parašykite komentarą